Policjant zastrzelił mężczyznę poszukiwanego za zabójstwo ojca

– Mężczyzna ruszył na jednego z policjantów z nożem w ręku, nie reagował na wezwania, ani strzały ostrzegawcze, dlatego została wobec niego użyta broń – powiedział  w rozmowie z TVP Info komisarz Kamil Rynkiewicz z policji. Do zdarzenia doszło w poniedziałek niedaleko Ząbkowic Ślaskich (woj. dolnośląskie).

Jak informuje TVP Info, policjanci poszukiwali mężczyzny już od 28 sierpnia. Tego dnia w miasteczku położonym w okolicy Ząbkowic Śląskich doszło do awantury między ojcem i synem. Starszy mężczyzna w wyniku pobicia zmarł. Jego syn uciekł z miejsca bijatyki i ukrył się w górach. 
– Wszczęte zostały poszukiwania, podczas których korzystano ze śmigłowca. To z niego udało się wytropić poszukiwanego – mówi kom. Kamil Rynkiewicz w rozmowie z TVP Info.
Policjanci chcieli zatrzymać poszukiwanego mężczyznę, ale zostali zaatakowani.

– W trackie tych działań mężczyzna ruszył na jednego z policjantów z nożem w ręku, nie reagował na wezwania, ani strzały ostrzegawcze, dlatego została wobec niego użyta broń. W wyniku obrażeń odniesionych po postrzale mężczyzna zmarł – dodał policjant w rozmowie z telewizją.

Radio ZET/SI/TVP Info