Posiedzenie terenowe NFOŚ w stodole ministra

Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje swoje wyjazdowe posiedzenie 7-9 września w „stodole" ministra środowiska.

Rada Nadzorcza państwowego funduszu zaplanowała swoje posiedzenie w majątku ministra środowiska. Chodzi o sławną "stodołę", lasy i łąki w miejscowości Tuczno w województwie zachodniopomorskim, które minister Jan Szyszko nazywa Terenową Stacją Badawczą. Radio ZET dotarło do programu tego wyjazdowego posiedzenia.Członkowie Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przejadą z Warszawy 450 kilometrów. Na samo posiedzenie w majątku ministra zaplanowali dwie godziny.  Później ma się odbyć grill powitalny, a w czwartek  4-godzinne zajęcia terenowe z udziałem ministra i kolacja w hotelu.Jak zapewnia rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mucha, profesor Szyszko będzie gościł członków rady na własny koszt.Majątek ministra położony jest na Pojezierzu Wałecko-Pomorskim. To między innymi 300-metrowa „stodoła” dostosowana do celów laboratoryjno-mieszkalnych i 170 hektarów lasów i łąk. Swoją posiadłość minister nazwał Terenową Stacją Badawczą D&B. Według "Newsweeka" stodoła nie jest jednak nigdzie zarejestrowana oficjalnie jako jednostka badawcza. Rzecznik ministerstwa środowiska tłumaczył dziennikarzom tygodnika, że jest to „znane w wielu ośrodkach naukowych na świecie, gospodarstwo domowe profesora Jana Szyszki”.Jan Szyszko jako minister środowiska nadzoruje działalność funduszu. Sam powołał członków Rady Nadzorczej funduszu w listopadzie ubiegłego roku. A ci nadzorują działalność instytucji, w której pracuje córka Jana Szyszko.

Minister Szyszko sprawuje nadzór nad Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tej instytucji pracuje też jego córka.

Radio ZET/Mariusz Gierszewski/ŁS