Koń by się uśmiał z radości. Posłowie szykują mu specjalną uchwałę

W Światowym Dniu Zwierząt posłowie z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt forsują w Sejmie uchwałę dla uczczenia koni.

Sejm może przyjąć uchwałę dziękującą koniom - chcą tego posłowie z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. We wtorek po południu zapadnie decyzja, czy projekt uchwały zostanie skierowany do dalszych prac.

Można się zastanawiać, czy posłowie nie mają spraw poważniejszych niż zajmowanie się uchwałą dziękującą koniom, jednak przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt Paweł Suski przekonuje, że to poważna sprawa. Mówi, że chodzi o wizerunek i podkreślenie roli konia w historii Polski.

- Nie wiemy, jak wyglądałaby Polska gdyby Jan III Sobieski zginął w bitwie pod Parkanami, a udało mu się uciec przed goniącymi go Turkami właśnie na wspaniałym rumaku, który się nazywał Pałasz - mówi Suski w rozmowie z Radiem ZET. Poseł przekonuje, że koń w Polsce ma się gorzej niż jeszcze kilka czy kilkaset lat temu.

Przeciwnik uchwały Marek Sawicki z PSL-u drwi. - Dlaczego gloryfikować tylko konie, czemu nie świnie czy krowy - mówi były minister rolnictwa.

MDI/MSO

Więcej: