Matka Asi nie straci pomocy. Mimo że na koncie ma duże pieniądze

Matka 9-letniej Asi z Poznania nie straci zasiłków z pomocy społecznej. Dziewczynka na osiedlowym kiermaszu zbierała pieniądze na leczenie matki. Sto tysięcy złotych jest na koncie, ale prywatnym, a przepisy stanowią, że w takiej sytuacji pomoc powinna być odebrana.

Od dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dowiedzieliśmy się, że kobieta ma teraz przede wszystkim przelać pieniądze z prywatnego konta na konto fundacji.

Cały problem leży w paradoksalnych przepisach. Pieniądze trafiły na konto mamy Asi, a to oznacza, że kobieta z osoby niezamożnej nagle stała się bogata.

"

- Zapewniam, że pani Annie włos z głowy nie spadnie - mówi Włodzimierz Kałek dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. "

Pani Anna miała i ma nadal wypłacany zasiłek. Urzędnicy zapewniają, że nie są bezduszni i chcą jej pomóc, ale też są kontrolowani i muszą działać zgodnie z przepisami.

Problemem w tej sprawie jest też wysokość podatku, który pani Anna ewentualnie miałaby zapłacić. Na razie czeka na decyzję skarbówki.

Radio ZET/DW/AK

Więcej: