Premier zapowiedziała zmiany personalne w rządzie!

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w najbliższym czasie dojdzie do zmian w rządzie, nie tylko systemowych, ale też personalnych. - O tym, jakie będą zmiany systemowe i personalne, powiem w przyszłym tygodniu - ogłosiła w radiowych Sygnałach Dnia.

Pytana w piątek o najlepszych swoich ministrów, premier wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka.

- Zastanawiałam się, czy powinnam wymieniać tutaj nazwiska, ale wymienię, bo uważam, że są dwie osoby, które zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały i są wzorem tego, jak powinny funkcjonować ministerstwa i ministrowie. To jest na pewno pani minister Elżbieta Rafalska i minister Henryk Kowalczyk - powiedziała Szydło.

Mówiła też w kontekście zmian w rządzie, że czas tworzenia strategii i programów się skończył. - Teraz jest czas działania - dodała.

- O tym, jakie będą zmiany, jakie będą zmiany systemowe i również o zmianach personalnych poinformuję w przyszłym tygodniu - powiedziała Szydło.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: