Prezes NIK wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego

Prezes NIK w piątek usłyszy zarzuty przekroczenia uprawnień - ustaliło Radio ZET. Prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach wezwali Krzysztofa Kwiatkowskiego w charakterze podejrzanego.

Śledczy podejrzewają szefa NIK o ustawianie konkursów na dyrektorów delegatur NIK w Rzeszowie i Łodzi. Materiał dowodowy opiera się głównie na nagraniach podsłuchów z rozmów telefonicznych prezesa z politykiem PSL Janem Burym. Krzysztof Kwiatkowski powiedział w rozmowie z Radiem ZET, że zamierza złożyć w prokuraturze obszerne wyjaśnienia.

Materiał dowodowy opiera się głównie na nagraniach podsłuchów z rozmów telefonicznych prezesa NIK z politykiem PSL Janem Burym. Kwiatkowski twierdzi, że przekazane przez prokuraturę fragmenty nagrań zamieszczone we wniosku o uchylenie immunitetu są niepełne i wyrwane z kontekstu.

Krzysztof Kwiatkowski i Jan Bury zostali wielokrotnie nagrani przez CBA. Z ujawnionych przez Radio ZET fragmentów rozmów wynika, że na życzenie polityka Kwiatkowski ustawiał konkursy w NIK tak, by mogli je wygrać protegowani Jana Burego.

Radio ZET/RO/MT

Więcej: