Matura próbna z Operonem. JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI

Kolejny dzień próbnych matur z Operonem. Dzisiaj uczniowie piszą egzaminy z języków obcych. Egzaminy podstawowe rozpoczęły się o 9 rano, rozszerzone o 14.

Matury pod patronatem wydawnictwa Operon organizowane są regularnie od 2007 roku późną jesienią. Są nieobowiązkowe, ale większość szkół średnich bierze w nich udział, wykorzystując dodatkową możliwość weryfikacji wiedzy swoich uczniów przed oficjalnymi egzaminami w maju. 

Dziś maturzyści pisemnie zmagają się z językami obcymi. Rano pisali wersję podstawową, a o godz 14 rozpoczęły się egzaminy z poziomu rozszerzonego. Jak wynika z komentarzy zamieszczanych przez uczniów w internecie, na egzaminie podstawowym do napisania była rozprawka o zwierzętach.

 „Lasy, wyprawa na Marsa, problemy współczesnej rodziny, koreański egzamin i wpis na forum o problemach zwierząt domowych" – czytamy w internecie o tematach z języka angielskiego.

W sieci pojawiły się już pierwsze wrażenia oraz komentarze dotyczące stopnia trudności porannych egzaminów. Jedni maturzyści są nieco sceptyczni:

Inni z kolei bardzo pewni siebie:

Tegoroczne matury próbne z Operonem trwają od początku tygodnia - we wtorek uczniowie pisali podstawowy i rozszerzony język polski, wczoraj matematykę. Jutro czekają ich egzaminy z przedmiotów dodatkowych. 

Zobacz, jak poszło uczniom z matematyką

Radio ZET/MP

Więcej: