Chcieli ukraść 1,5 mln zł jednemu z najbogatszych Polaków [WIDEO]

Czterech mężczyzn, którzy próbowali okraść konto bankowe jednego z najbogatszych Polaków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna. Łupem przestępców miało paść 1,5 mln złotych.

Policjanci CBŚP we współpracy z pracownikami jednego z banków w Olsztynie zapobiegli wyłudzeniu 1,5 mln złotych z konta należącego do jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce.

Policjanci wiedząc, że ktoś ma zgłosić się do banku, by zrealizować przelew tej kwoty, zorganizowali zasadzkę. Wpadło w nią 4 mężczyzn  w wieku od 31 do 52 lat. To mieszkańcy województwa mazowieckiego. Zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z placówki banku, będąc przekonani, że transakcja została zrealizowana. Jak relacjonuje CBŚP, mężczyźni nie kryli zaskoczenia.

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP jeden z mężczyzn miał podrobiony dowód osobisty i posłużył się nim przy potwierdzeniu zlecenia.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy we współpracy z komórką bezpieczeństwa banku zblokowano zleconą transakcję.

Mężczyźni w Prokraturze Rejonowej Olsztyn-Południe usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln złotych na szkodę właściciela rachunku. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: