Jaka pogoda na Wszystkich Świętych? Najnowsze informacje

W długi weekend Polacy odwiedzają groby swoich bliskich. Sprawdźcie, jaka pogoda czeka nas 31 października i 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych. Z pewnością warto pamiętać o ciepłych ubraniach i parasolce. Zobacz szczegóły!

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdują się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska jest pod wpływem wyżu z rejonu Czech, na wschodzie zaznacza się jeszcze niż znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

31 października 2016 – pogoda w Polsce
W poniedziałek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, i tam rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach powyżej 600 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie do 10 st. na zachodzie, na wybrzeżu miejscami 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na Suwalszczyźnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach powyżej 600 m n.p.m. okresami opady śniegu. W  kotlinach Sudeckich miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum kraju do 7 st. na zachodzie i 10 st. na zachodnim wybrzeżu. Na Pogórzu Karpackim temperatura lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

1 listopada 2016 – pogoda w Polsce
We wtorek zachmurzenie duże. Przed południem na południowym wschodzie Polski, a po południu na północnym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód Polski. Na Suwalszczyźnie początkowo opady deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu Wschodnim prognozowana wysokość opadów do 12 mm. Wysoko w Karpatach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy. Na wybrzeżu wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Wiatr 31 października i 1 listopada
W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.
We wtorek w stolicy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Radio ZET/SI/PAP