Pogoda na środę i czwartek. Uwaga, będzie padało!

W środę i czwartek – 12 i 13 października – spodziewamy się intensywnych opadów. Pogoda nie będzie zachęcała do jesiennych spacerów.

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Bałkany, południowa Ukraina oraz północna Rosja są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Skandynawią. Polska jest w strefie przejściowej między stacjonarnym wyżem z centrum nad Skandynawią, a niżem z ośrodkiem przemieszczającym się znad Adriatyku nad Morze Czarne. Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza. Wystąpi niewielki wzrost ciśnienia.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

Pogoda w środę 12 października

W środę w południowej połowie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. W województwach południowych suma opadów miejscami do 20 mm. W rejonach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W Sudetach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite, gdzieniegdzie przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 7 st.C do 9 st.C, na wybrzeżu od 9 st.C do 11 st.C, a w rejonach podgórskich od 3 st.C do 7 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.
W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. W Sudetach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, na północnym wschodzie większe przejaśnienia, a nad ranem miejscami rozpogodzenia. Na wybrzeżu wschodnim oraz w centrum kraju możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 st.C na krańcach północno-wschodnich do 6 st.C na południowym zachodzie i 7 st.C na wybrzeżu, w rejonach podgórskich od 1 st.C do 4 st.C. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu Polski porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Pogoda w czwartek 13 października

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st.C do 9 st.C, na wybrzeżu od 9 st.C do 11 st.C, a w rejonach podgórskich od 3 st.C do 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.
W środę w stolicy zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 4 st.C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.
W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Radio ZET/SI/PAP