Śledztwo ws. willi Kwaśniewskich oficjalnie wznowione

Prokuratura ponownie wszczęła śledztwo ws. „willi Kwaśniewskich” - podaje TVN 24, potwierdzając nasze informacje sprzed tygodnia. Sprawa dotyczy legalności majątku byłej prezydenckiej pary i pierwotnie została umorzona w 2010 roku. 

- Śledztwo w tym obszarze prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach. Nic więcej nie mogę na ten temat powiedzieć - tłumaczyła rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, potwierdzając jednocześnie doniesienia sprzed tygodnia, o których również pisaliśmy. 

Czego dotyczyła sprawa?

Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu taśm z prywatnych rozmów w domu byłego premiera Józefa Oleksego. W jednej z nich wyraził pogląd, jakoby Kwaśniewscy, chcąc uchylić się przed koniecznością płacenia podatków, kupili swój dom w Kazimierzu Dolnym nie na siebie. Następnie akcję z ramienia CBA prowadził osławiony "agent Tomek", czyli Tomasz Kaczmarek. 

Pierwsze postępowanie prowadzone było od 2007 roku i trzy lata później zakończyło się umorzeniem. Wówczas bowiem nie dopatrzono się znamion przestępstwa, ustalając, że majątek Kwaśniewskich - nie tylko rzeczona willa, ale i inne nieruchomości - jest całkowicie legalny, nie wykazano także żadnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pary. 

Radio ZET/TVN24/MP

Więcej: