Protest służby zdrowia w Warszawie. Minister wygwizdany

Służba zdrowia jest w bardzo złej kondycji, to efekt wieloletnich zaniedbań – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który w sobotę wyszedł do manifestujących w Warszawie pracowników służby zdrowia.

Minister został wygwizdany przez uczestników demonstracji.

– Mamy do czynienia z permanentnym niedofinansowaniem systemu służby zdrowia i widzimy wszyscy bardzo złą organizację – – powiedział Radziwiłł. Zaprosił przedstawicieli związkowców na wtorkowe rozmowy do ministerstwa.

Demonstrujący w Warszawie przedstawiciele różnych zawodów medycznych domagają się przede wszystkim podwyżek i zwiększenia nakładów na szpitale i przychodnie.

„Bez natychmiastowej i znacznej poprawy finansowania publicznej ochrony zdrowia w Polsce nie zlikwiduje się kolejek do lekarzy, nie poprawi dostępu do skutecznego leczenia i nowoczesnego diagnozowania, nie zwiększy ilości personelu medycznego, nie poprawi jakości usług” – ocenia Porozumienie Związków Medycznych, które jest organizatorem demonstracji.

List w tej sprawie jeszcze w sobotę został karetką zawieziony do kancelarii premiera wraz z wieńcem pogrzebowym „Ochrona zdrowia umiera”.

fot. PAP/Paweł Supernak/Rafał Guz

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: