Czerwona kartka dla PiS od radnych Zamościa

Radni Zamościa w imieniu wszystkich mieszkańców miasta przyjęli uchwałę, w której piszą o zaniepokojeniu rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Radnym Zamościa szczególnie przeszkadza dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Są oburzeni sposobem stanowienia prawa przez nowy rząd. Radni oczekują, że PiS zacznie szanować konstytucję oraz, że będzie słuchać głosu opozycji. Swoje stanowisko radni skierowali do Marszałka Sejmu oraz wszystkich parlamentarzystów.

"

Pełna treść uchwały

W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i w obronie godności konstytucji, w imieniu mieszkańców Rada Miasta Zamość wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych. Wyrażamy również niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce, jakim jest konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej. Nasze stanowisko kierujemy do Marszałka Sejmu RP i wszystkich parlamentarzystów. "

Zamojscy radni Prawa i Sprawiedliwości mimo, że wygrali wybory samorządowe, są w opozycji. Na 23 radnych mają 10. Nie mieli zdolności koalicyjnej, więc rządy przejęła opozycja. Radni rządzącej opozycji apelują, by podobne uchwały przegłosowały inne samorządy w Polsce. Mają nadzieję, że ten apel wpłynie na posłów PiS oraz zmieni ich sposób myślenia i działania.

Radio ZET/PAO/AKL

Więcej: