Wiceminister prezesem. KGHM ma nowego szefa

Radosław Domagalski-Łabędzki został nowym prezesem jednej z największych spółek Skarbu Państwa, KGHM. Jednocześnie został odwołany z funkcji wiceministra rozwoju - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W piątek Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Krzysztofa Skórę, a w jego miejsce powołała Radosława Domagalskiego- Łabędzkiego.

Domagalski-Łabędzki od grudnia 2015 r. pełnił funkcję wiceministra rozwoju. Wcześniej, w latach 2006-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Pracował również jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie. Domagalski-Łabędzki jest współzałożycielem Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju.

Krzysztof Skóra był prezesem KGHM od lutego 2016 r. Wcześniej pełnił tę funkcję w latach w latach 2006-2008. Z kolei w latach 1991-1994 był członkiem rady nadzorczej miedziowej spółki. Skóra jest radnym PiS w sejmiku dolnośląskim.

W pierwszym półroczu 2016 r. Grupa KGHM wypracowała zysk netto na poziomie 298 mln zł.

KGHM jest jedną z największych polskich spółek Skarbu Państwa i jest jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra. Obecnie Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji KGHM. Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: