PO chce odwołania minister edukacji

Przedstawione w piątek przez minister propozycje zmian w systemie edukacji to uderzenie w polską szkołę - oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział złożenie o wotum nieufności wobec szefowej resortu edukacji Anny Zalewskiej.

Zapowiedziane przez minister Zalewską zmiany zakładają m.in. powrót do 8-letniej podstawówki, przywrócenie 4-letniego liceum i 5-letniego technikum. Zniknąć mają gimnazja. Zapewniła, że zmiana struktury nie przewiduje zwolnień nauczycieli.

PO skrytykowała plany ministerstwa. – Przedstawienie tych założeń w sposób nieudolny, chaotyczny, przez panią minister Zalewską, potwierdza, że czas od 27 czerwca, czas przeznaczony na konsultacje, został zmarnowany - powiedział Schetyna dziennikarzom w Chorzowie.

– To nie jest żadna reforma, to jest próba wprowadzenia po raz kolejny chaosu, realizacji nieprzemyślanych, absurdalnych obietnic z kampanii wyborczej. To jest uderzenie w polską szkołę, w fundament wychowania i edukacji, w instytucję, która powinna łączyć politykę, polityków, partie polityczne, rząd z opozycją, w rozumieniu odpowiedzialności za dzisiejszą młodzież, a także następne pokolenia - dodał szef PO.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: