Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego?

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? – to pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. Białe bluzki z wykrochmalonymi kołnierzykami, plisowane granatowe spódniczki i podkolanówki już dawno odeszły do lamusa. Ale przecież musi być schludnie i elegancko. Zobacz, jakie zasady obowiązują w XXI wieku.

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, a już szczególnie tych pociech, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją szkolną. Mimo że nauczyciele są coraz mniej wymagający w kwestii stroju, a uczniowie preferują styl luźny i sportowy, to nie należy zapominać, że uczeń powinien być ubrany w sposób tradycyjny i schludny. 

Czerń, biel i granat

Choć nauczyciele są coraz bardziej tolerancyjni, nie ma powodu, by rezygnować z tradycyjnych barw – czerni, bieli i granacie. Ubrania nie muszą być jednak kopiami strojów rodziców. Jeśli nasza pociecha ma w szafie garnitur i do tego chce go włożyć – proszę bardzo. Ale zwykłe spodnie materiałowe i koszula wystarczą. Tak samo jak jednolita sukienka albo zestaw koszula plus spódniczka.

Proste dodatki

Należy pamiętać, że szkoła to nie wybieg mody i modne akcesoria należy ograniczyć do minimum. Buty na obcasach zdecydowanie lepiej sprawdzą się na szkolnej potańcówce. Na rozpoczęcie roku szkolnego bardziej pasują balerinki i lakierki – które są przecież równie modne jak szpilki.

Makijaż

Jeśli makijaż, to bardzo delikatny – i to najlepiej dopiero od gimnazjum albo liceum. Czerwone paznokcie, kreska na oku i sztuczne rzęsy są surowo zabronione. Lekki krem BB i puder absolutnie wystarczą.

Czy warto się upierać?

Szczególnie starsze pociechy często buntują się, odmawiając założenia galowego stroju w pierwszym dniu szkoły. Warto im wtedy wyjaśnić, że jest to taka sama tradycja, jak elegancki ubiór świąteczny. To też sposób na nauczenie malucha, że niektóre sytuacje wymagają eleganckiego stroju, np. spotkanie rodzinne czy rozmowa rekrutacyjna, na którą będzie chodził w przyszłości.

Radio ZET/SI