Ruch Kukiz'15 przekazał 720 tys. zł na dom weterana

Pomimo skromnych środków finansowych, ruch Kukiz'15 przekazał 720 tys. zł na budowę domu dla weteranów opozycji antykomunistycznej - donosi "Rzeczpospolita". Dotrzymał tym samym dżentelmeńskiej umowy, zawartej z Kornelem Morawieckim podczas kampanii wyborczej.

Z umowy wynikało, że jeśli ruch Kukiz'15 po wyborach parlamentarnych otrzyma dotację z budżetu państwa, wspomoże plany Solidarności Walczącej marszałka Kornela Morawieckiego. I chociaż niedawno polityczne drogi obu polityków się rozeszły, Paweł Kukiz dotrzymał słowa.

Z dotacji, która wyniosła blisko 3 mln zł, ruch przekazał blisko 720 tys. zł stowarzyszeniu, które zamierza przeznaczyć te pieniądze na budowę domu dla weteranów opozycji antykomunistycznej - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Budynek ma powstać w okolicach Jeleniej Góry.

To nie koniec działalności charytatywnej Kukiz'15. Ruch przekazał też 100 tys. zł na rzecz katolickiego stowarzyszenia Ecclesia, które zajmuje się renowacją obiektów kościelnych, propagowaniem kultury chrześcijańskiej oraz pomocą najbiedniejszym. Pieniądze mają zostać przeznaczone na renowację zabytkowego kościoła w Obornikach Śląskich.

Radio ZET/Rzeczpospolita/MT

Więcej: