Petru o homoseksualistach. Za te słowa został skrytykowany

Po coming oucie polityka Nowoczesnej Pawła Rabieja, który kilka dni temu przyznał, że jest gejem, o homoseksualistach wypowiedział się Ryszard Petru. Jak stwierdził, dobrze by było, gdyby nie musieli się wstydzić swojej orientacji, "co nie znaczy, że muszą się z tym obnosić" - ocenił na antenie Polsat News. Słowa lidera Nowoczesnej skrytykowali politycy i dziennikarze.

- Dobrze się stało - tymi słowami Ryszard Petru ocenił coming out swojego partyjnego kolegi, Pawła Rabieja. Jak ocenił, dla osób homoseksualnych, "najgorszą sytuacją jest to ukrywać, bo człowiek musi całe życie funkcjonować w ukryciu".

Jak dodał lider Nowoczesnej, "forma tego coming outu była bardzo przyjazna”. - Nie zrobił z tego wielkiego halo. Zadzwoniłem i pogratulowałem mu. Nie ma w tym żadnego pomysłu politycznego - zapewniał na antenie Polsat News, po czym wypowiedział słowa, za które został mocno skrytykowany na Twitterze.

- Dobrze by było, aby w Polsce ludzie, którzy mają inną orientację niż heteroseksualna, nie musieli się tego wstydzić, co nie znaczy, że muszą się z tym obnosić - stwierdził Petru.

Oburzony słowamiprzewodniczącego Nowoczesnej jest prezydent Słupska, Robert Biedroń. "Żenujący przykład obnoszenia się ze swoją głupotą" - ocenił.

Radio ZET/Polsat News/MT

Więcej: