Poszukiwany mężczyzna wpadł w pułapkę [FOTO]

W niecodziennych okolicznościach policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Poszukiwany ... sam zadzwonił po pomoc, gdy wpadł do szybu doświetlającego kamienicę i nie mógł wydostać się o własnych siłach.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Rzeszowa zostali zawiadomieni o niecodziennym zdarzeniu. Ze służbami skontaktował się mężczyzna, który twierdził, że wpadł do dziury w rejonie ulic Słowackiego lub Kościuszki, skąd nie może się wydostać. Skierowani na miejsce policjanci przez kilkadziesiąt minut szukali mężczyzny we wskazanym rejonie.

Kiedy mężczyznę udało się zlokalizować, okazało się, że wszedł do kamienicy, skąd przez wewnętrzne okno wpadł do szybu doświetlającego. Mężczyzna nie mógł się wydostać o własnych siłach. Z pomocą strażaków został wyciągnięty z pułapki.

Po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy i wylegitymowaniu go okazało się, że 59-letni mieszkaniec gminy Świlcza figuruje w policyjnym systemie jako osoba poszukiwana przez niemiecką policję na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w organizmie. O dalszych krokach wobec niego zadecyduje Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: