Tak wygląda rzeczywistość w polskich rzeźniach [NAGRANIE Z UKRYTEJ KAMERY]

Do sieci trafiło skandaliczny film z ukrytej kamery, ukazujący warunki panujące w polskich rzeźniach. Fundacja Viva! i Inicjatywa BASTA! nagrały zachowania pracowników rzeźni w Witkowie (województwo zachodniopomorskie).

W materiale widać, jak zwierzęta hodowane na rzeź są bite metalowymi prętami, rażone prądem i uderzane młotkiem po głowach. Wiele zwierząt nie wytrzymuje i pada na ziemię. Zamiast pomocy, otrzymują coraz to mocniejsze kopniaki.

Nagranie zostało wykonane z ukrycia. Materiał zbierano przez pół roku i pokazuje bolesną prawdę o polskim przemyśle mięsnym. Przedstawiciele rzeźni z Witkowa koło Stargardu twierdzą, że zarejestrowane urywki są odstępstwem od normy, a pracownicy poniosą konsekwencje. W te tłumaczenia trudno jednak uwierzyć. Fundacje walczące o prawa zwierząt w Polsce od lat biją na alarm, że tak wygląda codzienność.

Obecnie na stronie wspieram.to trwa zbiórka pieniędzy na zakup profesjonalnego sprzętu do filmowania i pomoc prawną w prowadzeniu spraw przeciwko firmom i osobom znęcającym się nad zwierzętami.

Sprawą zajęła się już lokalna policja. 

Radio ZET/ŁS