Skażona woda w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Największy szpital dziecięcy w woj. śląskim,  Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, wstrzymał przyjęcia pacjentów i odwołał zaplanowane zabiegi. Powodem jest skażenie wody w szpitalnej sieci.

W szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin.

Przyczyny zanieczyszczenia nie są na razie znane. Pacjentom zapewniono dostawy butelkowanej wody.

Działające w szpitalu specjalistyczne przychodnie będą w piątek pracować normalnie.

– Do chwili obecnej nie odnotowano u pacjentów, opiekunów ani personelu żadnych objawów zatrucia ani zachorowania, mogących być skutkiem problemów z wodą ––zapewnił rzecznik szpitala Wojciech Gumułka.

We współpracy ze spółką Katowickie Wodociągi rozpoczęło się czyszczenie szpitalnej instalacji. Wewnętrzną instalację placówki przełączono do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, z pominięciem szpitalnych zbiorników rezerwowych. Zarządzono też płukanie instalacji maksymalną dopuszczalną dawką chloru, co powinno wyeliminować przyczynę zanieczyszczenia.
Kolejne badanie jakości wody odbędzie się w piątek rano. Jeżeli sytuacja wróci do normy, przyjęcia i zabiegi mają zostać wznowione. Bieżące informacje w tej sprawie szpital będzie przekazywał na swojej stronie internetowej www.gczd.katowice.pl.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: