Wiadomo, ile Nowak będzie zarabiał na Ukrainie

Sławomir Nowak pełniąc obowiązki szefa Ukrawtodoru, czyli Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy nie zarobi kokosów. Jak poinformował na nieformalnym spotkaniu minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian, Nowak może liczyć na 10-12 tysięcy hrywien miesięcznie czyli około 1,5-1,8 tys. zł.

- Wynagrodzenie Nowaka to delikatna kwestia. Na razie sięgnie 10-12 tys. hrywien (czyli ok 1,5 -1,8 tys. zł -przyp. red.). To może go szokować. Powinniśmy znaleźć mechanizm, by pensja była wyższa - poinformował na nieformalnym spotkaniu z dziennikarzami minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian cytowany przez internetową gazetę "Ekonomiczna Prawda". O sprawie napisał portal TVN24 BIS.

Nowak specem od dróg

O tym, że były minister transportu Sławomir Nowak będzie zarządzał drogami na Ukrainie, poinformowano w ubiegłym tygodniu.

Nowaka przedstawił członkom ukraińskiego rządu premier Wołodymyr Hrojsman. - Uważamy, że Ukrawtodor potrzebuje międzynarodowego doświadczenia. Na Ukrainie mają powstać nowoczesne drogi i autostrady. Chodzi o podwyższenie profesjonalizmu działalności firmy - –powiedział. W poniedziałek poinformowano z kolei, że Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy.

W latach 2011-2013 Nowak był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska. W 2013 roku podał się do dymisji w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego oświadczenia majątkowego, do którego – jako minister - nie wpisał wartego ponad 10 tys. złotych zegarka.

Radio ZET/TVN24BIS.pl/PAP/MT

Więcej: