Będzie kontrola państwowych spółek. Pod lupą 66 przedsiębiorstw [LISTA]

Będzie kompleksowa kontrola państwowych spółek. Jak dowiaduje się Radio ZET, służby specjalne skontrolują 66 przedsiębiorstw. Nasz reporter Roman Osica dotarł do pisma, które koordynator specsłużb Mariusz Kamiński rozesłał w czwartek do siedmiu resortów. Chce informacji o wszystkich umowach zawartych przez spółki w latach 2015-2016.

Mariusz Kamiński wystąpił o wszystkie umowy zewnętrzne dotyczące doradztwa, usług marketingowych i prawniczych, bezpieczeństwa, dostaw sprzętu a także ubezpieczeniowych i brokerskich. Koordynator służb specjalnych daje  ministrom czas do 30 września na przekazanie wszystkich informacji. Jak pisze Kamiński, jeśli któryś resort nie zdąży, musi go poinformować o tym na piśmie i podać konkretną datę przekazania wymaganych informacji.

Ministrowie będą musieli sporządzić zestawienia, które wykażą z jakimi firmami spółki podpisywały umowy, datę ich zawarcia i okres na jaki zostały podpisane. Muszą podać całkowitą wartość świadczeń objętych tymi umowami, a także uzasadnienia dlaczego w ogóle umowy zostały podpisane. Kontrola, jak wynika z dokumentu, została uzgodniona z premier Beatą Szydło. Pisma otrzymali szefowie resortów nadzorujący spółki skarbu państwa.

Po ogłoszonej w czwartek dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza mówi się o lawinowych zmianach w zarządach państwowych spółek.

Oto lista wszystkich przedsiębiorstw, do której dotarło Radio ZET:

Radio ZET/RO/MT

Więcej: