Prokuratura i policja weszły do biegłych, którzy przygotowali opinię o śmierci ojca Zbigniewa Ziobry

Prokuratura i policja weszły do biegłych, którzy przygotowali opinię dotyczącą śmierci ojca Zbigniewa Ziobry - dowiaduje się Radio ZET.

Funkcjonariusze wkroczyli do kilkunastu mieszkań i gabinetów. Jak donosi reporter Radia ZET Przemysław Taranek, śledczy szukają dowodów na to, ze biegli poświadczyli nieprawdę w swojej opinii i wyłudzili za nią duże pieniądze ze skarbu państwa.

Na razie śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom, jednak nie można wykluczyć postawienia zarzutów.

Opinię w sprawie przyczyn śmierci ojca Zbigniewa Ziobry przygotowało 15 biegłych lekarzy. Jerzy Ziobro zmarł 10 lat temu w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Według jego rodziny, przyczyną zgonu były błędy popełnione przez lekarzy.

Po tym jak Zbigniew Ziobro został ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, prokuratura przystąpiła do sprawy wytoczonej przez Ziobrę lekarzom jego ojca. W jej wyniku, śledczy doszli do wniosku, że biegli poświadczyli nieprawdę w opinii przedstawionej później w sądzie. Za opinię otrzymali pół miliona złotych, co jest kolejnym wątkiem śledztwa.

Radio ZET/PT/MT

Więcej: