Polski Solaris będzie jeździł po włoskich drogach

Polski Solaris wygrał przetarg na dostawę trzystu autobusów międzymiastowych InterUrbino dla włoskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego. Wartość umowy sięga 110 milionów euro. To jeden z największych kontraktów tej podpoznańskiej firmy.

Jeszcze w tym roku Solaris zrealizuje pierwszą część zamówienia i wyśle do Włoch ponad 120 autobusów. 12-metrowe InterUrbino będą jeździły po Lacjum, regionie położonym w środkowej części Półwyspu Apenińskiego.

Wszystkie pojazdy mają być dostarczone w ciągu czterech lat. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także 10-letnie serwisowanie pojazdów.

To jedno z największych zamówień w 20-letniej historii firmy z podpoznańskiego Bolechowa. W 2009 roku zrealizowana została dostawa na 320 autobusów do Aten. Solaris dostarczył też 260 pojazdów dla Berlina i 225 autobusów miejskich dla Dubaju.

Solaris to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów.

Do tej pory firma dostarczyła do 29 państw na świecie ponad 13 tysięcy pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i prawie 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

PAP/AK

Więcej: