Spotkanie liderów PO, PSL i Nowoczesnej w Sejmie. Na razie bez konkretów

Szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się we wtorek wieczorem w Sejmie z liderami dwóch innych partii opozycyjnych - Ryszardem Petru z Nowoczesnej i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL. Niestety, rozmowy nie przyniosły żadnych konkretów.  

Spotkanie było pokłosiem rozmów między Marszałkiem Senatu a liderami wszystkich partii w parlamencie. Nie uczestniczyli w nich przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, dając do zrozumienia, że nie odpowiadają im zasady, na jakich miałyby się toczyć takie rozmowy.

We wtorkowy wieczór, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna spotkał się z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru i prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a więc politykami, z którymi teoretycznie jest mu najbardziej po drodze w proteście przeciwko działaniom rządzących. Sam Schetyna przyznał, że wystosował również zaproszenie do klubu Kukiz'15, ale nikt z tego ugrupowania się wobec niego nie ustosunkował. 

Samo trójstronne spotkanie nie doprowadziło do wypracowania jakichkolwiek konstruktywnych wniosków, choć Schetyna zarzeka się, że nie taki był jego cel: - Nie mieliśmy nic wypracowywać, po prostu chcieliśmy porozmawiać, wymienić się informacjami, jak to wygląda, jakie są oczekiwania.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/MP

Więcej: