Karczewski miał wyliczyć dwie negatywne cechy prezesa Kaczyńskiego. Jak wybrnął?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przez jednego ze słuchaczy Radia ZET został poproszony o wyliczenie dwóch negatywnych cech charakteru prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak poradził sobie z tym zadaniem na antenie programu Gość Radia ZET?

- Pan prezes Jarosław Kaczyński jest idealistą. Chciałby, żeby świat był idealny. Chciałby żeby choć często mówi, że w PiS nie ma samych aniołów, ale chyba chciałby, żeby w Polsce były same anioły - lawirował Stanisław Karczewski w odpowiedzi na pytanie o dwie negatywne cechy prezesa PiS.

Dopytywany przez Konrada Piaseckiego, czy ten idealizm rzeczywiście jest cechą negatywną odparł: - Ja to również traktuję jako cechę bardzo pozytywną - ocenił.

Prowadzący program jednak nie dawał za wygraną, po raz kolejny prosząc o odpowiedź na pytanie. - Pan prezes Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wybitnym. Mimo ogromnych przeżyć i wielkich ataków, doprowadził swoja partię do tego, że wygraliśmy wybory. I wygramy również następne, samorządowe wybory - marszałek Karczewski uparcie chwalił prezesa Kaczyńskiego.

- Miał pan wymienić dwie negatywne cechy Jarosława Kaczyńskiego. Gdzie w tej wybitności są negatywy? - dopominał się konkretnej odpowiedzi Konrad Piasecki.

- Panie redaktorze, pan prezes Jarosław Kaczyński jest wybitnym politykiem, traktuje swoją misję z wielką odpowiedzialnością. Ja nie widzę żadnych wad u pana prezesa - oświadczył w końcu marszałek Senatu.

Radio ZET/MT

Więcej: