Niesiołowski: Kukiz to polityczny chuligan i podnóżek Kaczyńskiego

Opozycją w Polsce jest tylko Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL - uważa Stefan Niesiołowski, który zauważa, że choć ugrupowanie Pawła Kukiza nie jest częścią rządu, to de facto wspiera działania Beaty Szydło i jej ministrów.

- Nie widzę żadnego powodu, żeby wykłócać się z panem Petru, kto jest prawdziwszą, lepszą, mocniejszą opozycją. Mamy wspólnego wroga i wspólny cel, czyli obronić demokrację. Te partie to robią – odpowiedział Niesiołowski. 

Pawła Kukiza i jego ruch nazwał „przystawką Kaczyńskiego”.  

– Jest podnóżkiem, przystawką, pachołkiem Kaczyńskiego. I chuliganem politycznym – mówił Niesiołowski. Wymienił wypowiedzi, w których Paweł Kukiz zapowiadał „prucie z kałacha” do swoich przeciwników politycznych, obrażanie uchodźców i piosenki, w których dzisiejszy polityk śpiewał „jak ja was k… nienawidzę” i „przy Okrągłym Stole podzielili stołki, Kiszczak Jaruzelski, moskiewskie pachołki”.

– Cytuję z pamięci. To jest polityczne chuligaństwo – stwierdził. 

Niesiołowski podkreślił również polityczną rolę Pawła Kukiza, który jego zdaniem ubezpiecza politycznie Jarosława Kaczyńskiego.

– Gdyby Kukiz był w opozycji, to Kaczyński już miałby problemy z tym rządem. Ale ma rezerwę w postaci 20 żelaznych posłów Kukiza. Nie łudźmy się: Kukiz jest przystawką Kaczyńskiego i skończy jak przystawka.

Dlaczego PO przegrała wybory?

Poseł PO dodał też, że wie, dlaczego jego partia musiała oddać władzę.

- Platforma przegrała, bo dała się zastraszyć tą brednią, żeby nie straszyć PiS-em. Teraz widzimy, co znaczy nie straszyć nimi. Mam nadzieję, że Schetyna się z tego otrząśnie – podsumował Niesiołowski.

Radio ZET/ŁS/SS

Więcej: