11 listopada 2016 - Warszawa: program obchodów Święta Niepodległości

Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie 2016: program obchodów to m.in. tradycyjne wydarzenia na placu Piłsudskiego, defilady, marsze, Bieg Niepodległości. Co, gdzie i o której będzie się działo?

11 listopada w Warszawie: program obchodów Święta Niepodległości to marsze, defilady, pokazy, a także wydarzenia o charakterze sportowym czy rozrywkowym. Tradycyjnie najważniejsze uroczystości państwowe odbywać się będą na placu Piłsudskiego w godzinach przedpołudniowych. Prezydent złoży tam kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza, następnie rozpocznie się defilada. Co się będzie działo?

Obchody Święta Niepodległości 2016 w Warszawie - program najważniejszych wydarzeń

11. Przystanek Niepodległość

Święto w Muzeum Historii Polski, w ramach którego organizowane są tzw. gry miejskie (tematem przewodnim jest Henryk Sienkiewicz oraz rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Atrakcjami programu obchodów Muzeum jest też m.in. spacer po Żoliborzu "Śladami 11 listopada".

 Bieg Niepodległości

Tegoroczny Bieg Niepodległości będzie już 28. edycją tego wydarzenia. Trasa przebiegać będzie Al. Jana Pawła II a następnie Aleją Niepodległości do punktu za skrzyżowaniem z ul. Rakowiecką (i z powrotem). Dokładna mapka Biegu Niepodległości oraz inne informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej biegu.

VIII Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o 20.00. W 2016 roku tematem przewodnim koncertu jest działalność łodzieży, która walczyła o niepodległość Polski. Inspiracją całej akcji jest piosenka „Obława” Jacka Kaczmarskiego.

"Narrację wydarzenia zaczniemy symbolicznie od oblężenia Głogowa przez wojska niemieckie w 1109 roku. Z tamtego okresu pochodzi najstarsza polska pieśń wojskowa spisana po łacinie przez Anonima tzw.Galla" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

95. Urodziny ulicy 11 Listopada

Urodziny ulicy 11 Listopada odbywać się będą w różnych miejscach warszawskiej Pragi i nie tylko tam. "Startujemy od godz. 10:00 przy Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie (Nowy Świat 72), a od godziny 13:00 do 22:00 będziemy na Was czekać na skwerze płk. A.W.Żurowskiego, w Dom Kultury TuPraga przy ul. Dąbrowszczaków 2, na Placu Hallera w klubie DZIKA Strona WISŁY i w "podwórku - zagłębiu klubowym" przy ul. 11 listopada 22; a więc w klubach Klub Hydrozagadka, Chmury, Skład Butelek i w Teatr Academia" - piszą organizatorzy obchodów.

Defilada historyczna „Dotknij Niepodległości”

Jednym z wydarzeń 11 listopada będzie defilada z udziałem rekonstruktorów w mundurach różnych formacji i pojazdów. To wydarzenie co roku przyciąga wielu zainteresowanych.

Marsze 11 listopada 2016 w Warszawie

W tym roku ulicami warszawy przejdą 3 marsze:

Marsz Niepodległości pod hasłem "Polska bastionem Europy". Start o godzinie 14.00 z ronda Dmowskiego; trasa przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego, a koniec na błoniach Stadionu Narodowego.

Marsz Komitetu Obrony Demokracji

KOD zapowiedział marsz pod hasłem "KOD Niepodległości". Początek marszu o 12.30 na placu Narutowicza. Trasa wiedzie przez ul. Grójecką i Banacha do Pola Mokotowskiego, gdzie zaplanowano okolicznościowy koncert.

Marsz Antyfaszystowski

Marsz "Za wolność naszą i waszą" ruszy o 15.00 z Placu Zamkowego. Trasa wiedzie przed gmach Zachęty, a stamtąd na Plac Powstańców Warszawy.

Więcej: