19-latek drukował pieniądze. Płacił nimi za zakupy

Nawet 25 lat pozbawienia wolności może grozić 19-latkowi ze Szczecina, który na prywatnej drukarce wydrukował kilka banknotów 20-złotowych, a następnie płacił nimi w sklepach za drobne zakupy - podaje szczecińska policja. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do popełnionego czynu.

19-latek przyszedł do jednego ze szczecińskich sklepów, gdzie 20-złotowym banknotem zapłacił za drobne zakupy. Pracownik sklepu dopiero po jego wyjściu zorientował się, że banknot jest fałszywy - miał rozmazany rewers i był krzywo wycięty.

Szczecińska policja, po przejrzeniu sklepowego monitoringu ustaliła rysopis podejrzewanego. Funkcjonariusze sprawdzili pobliskie sklepy oraz przyległe do miejsca zdarzenia ulice i zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi z nagrania.

Policjanci ustalili także, że ten sam młodzieniec w innym sklepie dzień wcześniej również zapłacił za zakupy fałszywym 20-złotowym banknotem.

19-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim 3 sfałszowane banknoty o nominale 20 zł.

Chłopak trafił do policyjnego aresztu.

Po przeszukaniu mieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli sprzęt, na którym wdrukował fałszywe banknoty.

19-latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg sześciu fałszywych banknotów. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: