Duża zmiana w telewizji naziemnej [TŁUMACZYMY]

W nocy z 29 na 30 września nastąpi zmiana w emisji programu TVP Info w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Program TVP Info w multipleksie MUX3 będzie nadawany w standardzie telewizji wysokiej rozdzielczości HD.

W przypadku pojawienia się problemu z prawidłowym odbiorem programu TVP Info należy:

1. Skorzystać z podpowiedzi pojawiających się na ekranie.

2. W przypadku braku jakichkolwiek komunikatów – proszę przełączyć się na inny program za pomocą przycisków nawigacyjnych na pilocie (np.: P+ ; P- lub ↑ ; ↓), a następnie wybrać program TVP INFO.

3. Jeśli problem z odbiorem TVP INFO nadal występuje – należy wyłączyć i ponownie włączyć odbiornik telewizyjny (telewizor lub dekoder).

4. Jeśli mimo tego problem nadal występuje – należy przeprowadzić proces instalacji zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia odbiorczego.

Przestrojenie odbiornika telewizyjnego jest prostą czynnością, która nie powinna trwać dłużej niż ok. 10-15 minut, ale poszczególne jej kroki mogą się nieco różnic w zależności od urządzenia. Piloty zdalnego sterowania mogą mieć odmienny układ przycisków, dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zajrzeć do instrukcji.

W większości pilotów zdalnego sterowania do nawigacji po menu oraz wyboru poszczególnych opcji służą przyciski „lewo”, „prawo”, „góra”, „dół”, rozmieszczone w formie krzyża ze środkowym przyciskiem służącym do potwierdzenia wyboru (oznaczonym „OK” lub „enter”).

w menu odbiornika (wchodzimy z reguły przyciskiem „menu”)

znajdujemy zakładkę „ustawienia” (ang. „settings”)

wyszukujemy opcję „skanowanie” lub „wyszukiwanie programów” lub „strojenie” lub „tunning” (nazwa może się różnić w zależności od urządzenia)

upewniamy się, że jest zaznaczona opcja „odbiór naziemny” lub „telewizja naziemna” lub „DVB-T”. Jest to bardzo ważne, jeżeli odbiornik poza odbiorem naziemnym obsługuje większą liczbę trybów (np. satelitarny, kablowy)

zatwierdzamy uruchomienie skanowania (przeszukiwania pasma), przy czym z reguły wymagane jest dodatkowe potwierdzenie

odczekujemy kilka-kilkanaście minut, aż zakończy się skanowanie pasma (w tym czasie na ekranie z reguły pojawia się pasek postępu)

gotowe!

Radio ZET/TVP Info/MS

Więcej: