Uwaga przedsiębiorcy! Tak oszuści wyłudzają pieniądze [SKANY PISM]

Uwaga przedsiębiorcy! Oszuści wyłudzają pieniądze podszywając się pod Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Mamy skany pism, które przesyłają przedsiębiorcom kilka dni po założeniu działalności gospodarczej.

Pan Miłosz ze Szczekocin 9 dni temu założył firmę. Już dwa dni później przedsiębiorca dostał cztery fałszywe pisma, nakazujące zapłatę za wpisy do nieistniejących ewidencji działalności gospodarczych. Oszuści podszywają się pod Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, a skany pieczęci przypominają urzędowe.

Jedno pismo przyszło z Centralnego Rejestru Działalności Gospodarczych i Firm. Za wpis do nieistniejącego rejestru, oszuści chcieli wyłudzić 290 zł. Kolejne, z Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych. Do zapłaty 148 zł. Nadawcą trzeciego pisma była z kolei Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej.

Przypominamy: uzyskanie wpisu do oficjalnego rejestru - Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest bezpłatne.

Zgłoszenie otrzymaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET pod numerem 321 321 100.

Radio ZET/MT

Więcej: