Niebezpiecznie w Tatrach. Od 1 listopada zamknięte szlaki

Od 1 listopada do 15 czerwca zamknięte będą wszystkie szlaki turystyczne powyżej schronisk znajdujące się w Tatrach Słowackich - poinformował Tatrzański Park Narodowy. Za złamanie zakazu grożą kary finansowe.

Jak informują władze TPN, w Tatrach panują obecnie niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. "W wyższych partiach, od ok. 1400 m n.p.m.  na szlakach leży warstwa świeżego śniegu pod którym w wielu miejscach występują oblodzenia. Miejscami na szlakach leży zlodowaciały śnieg" - informuje na swojej stronie Tatrzański Park Narodowy.

Ostrzega też, że w partiach reglowych szlaki są mokre, śliskie i błotniste. "Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Starorobociańskiej, na Ścieżce nad Reglami między Dolina Lejową, a Dol.Chochołowską, na  szlaku prowadzącym na Bobrowiecką Przełęcz, w Dolinie Olczyskiej i na dolnym odcinku zielonego szlaku prowadzącego z Kuźnic na Kasprowy Wierch" - czytamy.

"Dni są coraz krótsze i wycieczkę należy tak zaplanować by wrócić przed zmrokiem. Latarka w plecaku może okazać się niezbędna (latarka w telefonie komórkowym nie jest wystarczająca)" - apeluje TPN.

Radio ZET/Tatrzański Park Narodowy/MT 

Więcej: