Nowy prowadzący Teleexpress. To dziennikarz sportowy

Zmian przy Woronicza ciąg dalszy! Rafał Patyra, dziennikarz sportowy, dołączył do redakcji „Teleexpressu”, od lat flagowego programu TVP1. Od listopada Patyra będzie jednym z prowadzących – poinformowały Wirtualne Media.

Rafał Patyra jest dziennikarzem sportowym i prezenterem TVP Sport. Prowadził także „Sport Telegram” w Dwójce. Z Woronicza związany jest od trzynastu lat. W przeszłości pracował także w TVN i TV Puls, gdzie również zajmował się sportem.

Od listopada Patyra poprowadzi „Teleexpress” w TVP1 i „Teleexpress Extra” w TVP Info. Zastąpi Martę Piasecką , która idzie na urlop macierzyński, a w redakcji Jedynki pracuje zaledwie od lipca tego roku.

We wrześniu nowym prowadzącym „Teleexpress” został Michał Cholewiński. Zastąpił Macieja Orłosia, który prowadził program przez 25 lat. 

Oprócz „Teleexpresu" Orłoś prowadził cykliczne programy w Jedynce, m.in. „Oko w oko, „A to Polska właśnie, „Trochę kultury i „300 procent normy", a także liczne imprezy, m.in. 50-lecie Telewizji, galę Wiktorów, „Teraz Polska" oraz festiwale w Opolu i Sopocie.

Radio ZET/SI