Toyota inwestuje w Polsce. Wykłada setki milionów złotych

Łączna wartość inwestycji Toyoty w Wałbrzychu to 650 mln zł, a łączna wartość inwestycji Toyoty dzisiaj to ponad 4 mld zł, w zaokrągleniu miliard euro - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Toyota jest liderem światowym w silnikach hybrydowych, samochodach hybrydowych. Tym bardziej cieszę się, że transfer tej technologii będzie mógł do Polski również przebiegać. Przede wszystkim stawiamy na to, aby nasza wysoko kwalifikowana kadra techniczna we współpracy z bardzo wyspecjalizowanymi firmami takimi jak globalny lider samochodowy Toyota, tworzyła nowe produkty. Toyota jest już u nas wiele lat, natomiast jest to zupełnie nowa inwestycja - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Zauważalny jest wkład Toyoty w doskonałość procesów operacyjnych, procesów biznesowych. Tutaj jest też duża wymienność myśli i obie strony mogą skorzystać na współpracy - podkreślił Morawiecki.

Jak zaznaczył, podczas rozmów ważna była reforma szkolnictwa zawodowego i to, że mamy wykwalifikowaną kadrę technologiczną, zawodową. - Kadra jest kluczowym czynnikiem w procesie przyciągania nowych inwestorów. Jak również nasze plany rozwoju infrastrukturalnego są bardzo ważne w kontekście dalszych losów i rozwijania inwestycji w Polsce - mówił Morawiecki.

Radio ZET/PAP/MS

Więcej: