Debata z Tuskiem? Kaczyński odpowiada!

- Donald Tusk nie jest partnerem politycznym - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, czy będzie debatował z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

- Proszę państwa, ja nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem ani o tym, żeby został świadkiem koronnym - małym albo dużym, albo o zgodzie na karę. No krótko mówiąc - nie ma o czym rozmawiać. On nie jest partnerem politycznym - odparł Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Szef Rady Europejskiej zaprosił we wtorek prezesa PiS do debaty. Była to reakcja na słowa Kaczyńskiego w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", że wyobraża sobie, iż polski rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.

"To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji" - napisał Tusk we wtorek na Twitterze.

- Oczywiście prezes Kaczyński nie będzie promował taką debatą pana Donalda Tuska - odpowiedziała jeszcze tego samego dnia rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek, zapytana przez o propozycję Donalda Tuska.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: