Ojciec Rydzyk przeszkoli sądy i prokuraturę. 3 mln zł od Ziobry

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ojca Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs na szkolenie pracowników sądów i prokuratur z zakresu mediów. Ministerstwo Sprawiedliwości dopłaci do szkoleń 3 miliony złotych - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

W ramach zlecenia, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ma przygotować i przeprowadzić program szkoleń dla rzeczników prasowych oraz pracowników biur prasowych sądów i prokuratur. W zakresie kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych, szkoleni będą też prezesi i wiceprezesi sądów oraz szefowie prokuratur i ich zastępcy.

Szkolenia obejmą minimum 800 osób.

Konkurs na to zlecenie został ogłoszony przez przez resort sprawiedliwości w lipcu tego roku. Wpłynęło w sumie 12 zgłoszeń, z których po weryfikacji formalnej pozostało 10, a 5 spełniło kryteria merytoryczne. Uczelnia ojca Rydzyka uzyskała 106 punktów w konkursie. 

"Kryteria oceny merytorycznej spełniło 5 projektów złożonych przez: Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie, Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, MDDP Sp. z o.o. Akademia Biznesu Sp. k., 4 System Polska Sp. z o.o. Projekty te oceniane były przez czterech niezależnych od Ministerstwa Sprawiedliwości ekspertów zewnętrznych, którzy zostali certyfikowani przez Ministerstwo Rozwoju" - w odpowiedzi na pytanie Radia ZET pisze Ministerstwo Sprawiedliwości.

Szkolenie dofinansuje resort Zbigniewa Ziobry, które przeznaczy na ten cel 3 mln zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15 proc. z budżetu Skarbu Państwa.

Szkolenia mają się rozpocząć w styczniu 2017 roku.

Radio ZET/Wirtualnemedia/MT/MAB

Więcej: