Po interwencji Radia ZET: Wracają egzaminy na prawo jazdy!

Wojewódzkie Ośrodki Egzaminowania Kierowców w całym kraju były dziś sparaliżowane. Minister Infrastruktury nie zdążył opublikować odpowiedniego rozporządzenia o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców, a stare wygasło o północy - dowiedziało się Radio ZET. Po naszej interwencji - w czwartek o godzinie 10.30 dokumenty wreszcie zostały opublikowane, a kryzys w WORD-ach udało się zażegnać. Wszystkie egzaminy przeprowadzane dzisiaj mają być ważne.

TEKST AKTUALIZOWANY

[UWAGA] treść odświeża się automatycznie co 60 sekund.

Według ekspertów brak rozporządzenia sparaliżuje pracę Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i Ośrodków Szkolenia Kierowców. - Wszyscy pracownicy WORD i OSK nie powinni wykonywać swojej pracy - mówi prawnik Maciej Wroński, były członek Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To oznacza wstrzymanie egzaminów na prawo jazdy i szkoleń kierowców.

Urzędnicy mieli 18 miesięcy na opublikowanie nowego rozporządzenia. Poprzedni minister infrastruktury z Platformy Obywatelskiej nie zdążył tego zrobić i prace ruszyły dopiero po wyborach, w listopadzie. Nowe władze również nie zdążyły opublikować odpowiedniego rozporządzenia.

Ściągnij darmowy program do rozliczania PIT-ów i wspomóż Fundację Radia ZET

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji w dziale wykaz aktów oczekujących na ogłoszenie pod rozporządzeniem o szkoleniu kierowców widnieje wpis: data ogłoszenia w trakcie ustalania.

Radio ZET/MAG/AKL/ŁS

Więcej: