TVP jednak pokaże finał WOŚP? Kurski napisał do Owsiaka

Choć najbliższy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie współorganizowany przez TVN, Telewizja Polska również będzie pokazywała przebieg zbiórki – poinformował prezes TVP Jacek Kurski w liście wysłanym do Jerzego Owsiaka, szefa WOŚP.

„Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach”– brzmi treść listu, który dotarł do WOŚP.

Orkiestra opublikowała także napisaną przez Jerzego Owsiaka odpowiedź, która została już dostarczona do gmachu przy ulicy Woronicza.

„To dobra wiadomość! 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak  i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej” – czytamy w liście. 

WOŚP już nie w TVP. Owsiak ogłosił, kto pokaże finał w tym roku

„W tym konkretnym przypadku misja ta, jak żadna inna, wspaniale jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami.

„Mam nadzieję, że przy zbliżającym się 25. Finale takiego przesłania w przekazie Telewizji Publicznej nie zabraknie. Mogę Pana zapewnić, że chociaż głównym nadawcą będzie Grupa TVN, nigdy nie zapominamy o tym, że Telewizja Publiczna była współtwórcą tego ogromnego sukcesu” – pisze Jerzy Owsiak.

We wtorek szef WOŚP poinformował, że partnerem 25. Finału będzie Grupa TVN. Dotychczas taką funkcję pełniła TVP. Jak tłumaczył Owsiak, pismo w sprawie współpracy trafiło zarówno do TVN, jak i do TVP, jednak Telewizja Publiczna nie dała żadnej odpowiedzi.

Radio ZET/MW

Więcej: