Planujesz wakacje w Turcji, Egipcie czy Tunezji? Przeczytaj

Zanim zaplanujecie wakacyjny wyjazd do Turcji, Egiptu czy Tunezji mamy dla Was kilka rad! Warto przeczytać. Nikt nie może nam zagwarantować stu procent bezpieczeństwa.

Znany śląski podróżnik Mieczysław Bieniek radzi co zrobić, żeby czuć się w miarę bezpiecznie na takich wyjazdach. Bo nie trzeba od razu rezygnować z takiej podróży, ale warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Mieczysław Bieniek, który przeżył już kilka prób zabójstwa w różnych częściach świata podpowiada, że nie należy się bać, bo strach to zły doradca. Jedźmy, ale zachowujmy się rozsądnie.

Nie warto się wyróżniać. Jeśli wyjedziemy w egzotyczne miejsca ubierajmy się tak jak miejscowi na przykład Pakistańczycy.

Unikajmy też zatłoczonych placów obleganych przez turystów. Takich jak np. centralne place w Turcji. Nie dochodźmy tam zatłoczonymi alejami. Nie odwiedzajmy też popularnych bazarów. Takie same zakupy można zrobić przy małych uliczkach, gdzie ryzyko zamachów jest niewielkie.

Nasz MSZ radzi też ściągnąć aplikację e-Polak - są tam porady dla turystów wyjeżdżających do wszystkich krajów na świecie.

tom/ak