Poddał się operacji plastycznej, aby uniknąć więzienia. Wpadł w stolicy

Poszukiwany Daniel D. został namierzony w jednym z hoteli na terenie Warszawy. W uniknięciu odpowiedzialności nie pomogła mu nawet operacja plastyczna, której poddał się, aby zmienić wygląd swojej twarzy i oszukać policjantów.

Daniel D. poszukiwany był od 2014 roku na podstawie dwóch listów gończych m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwo. Od pewnego czasu funkcjonariusze ustalali możliwe miejsca pobytu 26-latka. 
Jak ustalono, poszukiwany mężczyzna w trakcie ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości przebywał na terenie Niemiec i Holandii. Poddał się nawet operacji plastycznej nosa, która zmieniła wygląd jego twarzy.
W trakcie zatrzymania 26-latek nie posiadał dokumentu tożsamości, podawał fałszywe dane personalne. Posługiwał się przy tym językiem chorwackim i angielskim, żeby zmylić funkcjonariuszy i uniknąć zatrzymania.
Poszukiwany został przewieziony, a następnie osadzony w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonej wobec niego kary pozbawienia wolności.

Radio ZET/SI/PAP