Tajemniczy dron nad Kancelarią Premiera. ABW przejmuje śledztwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przejmuje śledztwo w sprawie tajemniczego drona, który latał nad Kancelarią Premiera - Dowiaduje się Radio ZET. Wczoraj policja zatrzymała Rosjanina, który sterował dronem z zaparkowanego nieopodal kancelarii samochodu.

Fakt przekazania śledztwa ABW przez policję może oznaczać, że w tej sprawie zachodzi podejrzenie szpiegostwa - takim rodzajem przestępstw bowiem zajmuje się agencja. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty związane z lataniem dronem w miejscu, gdzie nie wolno tego robić, ale nie wykluczone, że będzie także podejrzany o szpiegowanie.

Policjanci zabezpieczyli wczoraj drona i nadajnik wraz z dyskiem twardym, na który Rosjanin nagrywał obraz. Wszystko jeszcze wczoraj wieczorem zostało przekazane prokuraturze okręgowej w Warszawie oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Używanie statków powietrznych w centrum jest zakazane, a dopuszczane tylko w wyjątkowych sytuacjach pod bardzo rygorystycznymi obostrzeniami. Grozi za to 5 lat więzienia.

Radio ZET/RO/MT

Więcej: