CBŚP rozbiło gang sutenerów. Prowadzili największą agencję ekskluzywną w Warszawie [FILM]

Warszawski gang specjalizujący się w werbowaniu i zmuszaniu do prostytucji kobiet m.in. z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii rozbili policjanci z CBŚP. Zatrzymano 8 osób, w tym szefową grupy Karolinę P. pseudonim Czekolinda.

„Grupa miała w Warszawie luksusową agencję towarzyską. Zatrudniano w niej nie tylko Polki, ale też kobiety z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Litwy, Łotwy, a nawet Wenezueli” –- poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jak dodała, poza „Czekolindą” zatrzymano też jej współpracownika Norberta K. „Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty kierowania bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu. - Grozi im 5 lub 10 lat (więzienia)” - dodała rzeczniczka.

Zarówno 29-letnia Karolina P., jak i młodszy o rok Norbert K. kierowali gangiem. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni wydawali polecenia członkom grupy, rozliczali z zadań i utargu.

„Agencja, którą prowadzili, była największą ekskluzywną agencją w Warszawie. Klienci niejednokrotnie zostawiali tu jednorazowo nawet ponad 100 tys. zł. Preferowane były płatności gotówką i kartami kredytowymi. - Na miejscu znajdował się m.in. bankomat” –- dodała Hamelusz.

Akcja została przeprowadzona w weekend. - „Zabezpieczyliśmy m.in. luksusowe samochody, duże ilości biżuterii, znaczne kwoty pieniędzy oraz kokainę. Sześć zatrzymanych osób trafiło już do aresztu” –- poinformowała oficer. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają, kto jeszcze mógł być zamieszany w proceder.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: