Eksplozja ładunku wybuchowego w bloku w Warszawie

Jedna osoba zginęła w piątek wieczorem w eksplozji w jednym z bloków na stołecznym Targówku. Według policji zdetonowany został niewielki ładunek wybuchowy.

Policja wyklucza atak terrorystyczny.

– Prawdopodobnie niewielki ładunek wybuchowy eksplodował na klatce schodowej, przed drzwiami do jednego z mieszkań. Znajdowało się tam dwóch mężczyzn, w tym lokator mieszkania. 48-latek, mimo reanimacji, zmarł; towarzyszący mu mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala” ––powiedział rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Dodał, że „nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na jakikolwiek atak o charakterze terrorystycznym. –„ Jedną z hipotez, jakie będą weryfikować policjanci, są porachunki na tle finansowym. Mężczyzna, który zginął, był notowany w związku z przestępstwami przeciwko mieniu i groźbami karalnymi” – –zaznaczył.

Ewakuowano mieszkańców bloku. –Z naszych informacji wynika, że ten wybuch nie był na tyle silny, by naruszyć konstrukcję budynku. Dlatego wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu oględzin będą mogli wrócić do domów ”– zaznaczył Mrozek.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: