Pierwsza ofiara mrozów. Znaleziono ciało 59-letniego mężczyzny

Pierwsza ofiara mrozów w okolicach Warszawy. W minioną niedzielę oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał informację, że w pobliżu dworca kolejowego znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 59-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej z powodu wychłodzenia organizmu.

- Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Dla 59-letniego mężczyzny pomoc przyszła za późno! Pamiętaj wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - alarmują policjanci z podwarszawskiego Piaseczna.

Funkcjonariusze przypominają, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, szczególnie w okresie zimowym. - Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie- apelują.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: