Zagubiona staruszka usiadła w restauracji. Poruszający gest obsługi

Wspaniałe zachowanie obsługi i właścicieli jednej ze stołecznych restauracji. Gdy zmęczona starsza pani zajęła jeden ze stolików, restauratorzy ugościli ją darmowym posiłkiem.

Sprawę opisała na swoim Facebooku Anna Kołtunowicz, która była świadkiem całej sytuacji. Siedziała przy jednym ustawionych na chodniku stolików gruzińskiej restauracji Rusiko przy Al. Ujazdowskich w samym centrum stolicy.

„Do jednego z nich podchodzi mocno starsza, wyraźnie schorowana i wyraźnie bardzo biedna pani. Na wpół zgięta staruszka” – opisuje. Kobieta przysiadła przy jednym z nich, prawdopodobnie chciała po prostu odpocząć. Była sama przez jakiś czas. „Nagle podchodzi kelner. Z talerzem zupy. Stawia przed panią, dostawia talerzyk z lawaszem. Kłania się z uśmiechem i życzeniem smacznego” – pisze internautka. Ale to nie koniec opowieści.

„Pani częstuje się zupą, po jedzeniu stara się wytrzeć naczynia do czysta, pyta pana kelnera jak ma zapłacić? Kiedy? Może kiedyś?? Chłopak mówi, ależ skąd, to poczęstunek prosi poczekać jeszcze moment, przynosi herbatę…Tak. Przynosi herbatę” – relacjonuje Anna Kołtunowicz.

Gest poruszył internautów. – To tak naprawdę był ludzki odruch, a nie żadne działanie obliczone na efekty. Tu należy się ukłon w stronę pani Rusiko, mamy właściciela, która króluje w kuchni – powiedział w rozmowie z portalem Innpoland.pl jeden z pracowników lokalu. Jak dodał, następnego dnia staruszka znów przyszła do restauracji, a  jeden z klientów zamówił jej obiad.

Radio ZET/InnPoland.pl/MW

Więcej: