Myślał, że umawia się z 14-latką. Wpadł dzięki zasadzce

Dzięki przygotowanej zasadzce, 27-letni Rafał M., wpadł w ręce policiantów z warszawskiej Białołęki. Mężczyzna myślał, że przyszedł na spotkanie z 14-latką. Nie spodziewał się jednak, że zamiast nieletniej dziewczyny, spotka tam funkcjonariuszy.

Policjanci z komisariatu na Białołęce zostali zaalarmowani przez prywatną osobę, która za pośrednictwem Internetu poznała pedofila. Jak wyjaśniła funkcjonariuszom, na portalu randkowym komunikowała się z mężczyzną, który myśląc, że ma do czynienia z 14-letnią dziewczynką, usiłował umówić się z nią na seks, w zamian oferując pieniądze.

Policjanci zaplanowali zasadzkę. Zgłaszający umówił się z mężczyzną podejrzanym o skłonności pedofilskie. W miejscu spotkania pojawili się również policjanci. 27-letni Rafał M. został zatrzymany. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów. Mundurowi zabezpieczyli jego telefon.
Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów karnych. Zgodnie z decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem. Sąd zadecyduje o jego dalszych losach.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: