Wiceprezes ZUS zatrzymany w sprawie o korupcję

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogło dojść do korupcji. Policję zawiadomił w tej sprawie dyrektor bydgoskiego ZUS. Według nieoficjalnych informacji zatrzymano jednego z wiceprezesów tej instytucji.

Informację jako pierwszy podał portal tvn24.pl. Na razie policja nie ujawnia szczegółów sprawy. Potwierdza jednak, że zatrzymano jedną osobę, która ma złożyć wyjaśnienia. – Zawiadomienie dotyczy złożonej mu (szefowi ZUS w Bydgoszczy – przyp. Radio ZET)propozycji o charakterze korupcyjnym - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

Zatrzymanym ma być wiceprezes Marcin W., nadzorujący administrację, zamówienia publiczne, a także sprawy prawne i pracownicze. Sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Do zatrzymania W. doszło w czwartek około południa.

Według nieoficjalnych doniesień, wiceprezes W. wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu dyrektora regionalnego z Bydgoszczy. – Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury - głoszą nieoficjalne doniesienia od prowadzących sprawę.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: