Wywozili chłopców do Niemiec i zmuszali do prostytucji. Ruszył proces

Przed sądem we Wrocławiu zaczął się proces trzech mężczyzn, oskarżonych o handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji homoseksualnej. Pod pozorem załatwienia pracy wywozili młodych chłopców do Niemiec. Proces ze względu na dobro pokrzywdzonych został w części utajniony.

Na ławie oskarżonych zasiadło trzech mężczyzn. To 34-letni Mariusz M., 53-letni Wojciech M. oraz 20-letni Krzysztof M.

Według prokuratury mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się handlem ludźmi, nakłanianiem i ułatwianiem prostytucji oraz zmuszaniem do jej uprawiania. Zostali również oskarżeni o nielegalne przekroczenie granicy oraz produkowanie i rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Od stycznia 2014 r. do lipca 2015 r. oskarżeni mieli werbować młodych chłopców pod pozorem załatwienia legalnej pracy w Niemczech. Prokuratura ustaliła, że chłopcy autobusami rejsowymi z Wrocławia, w towarzystwie i pod opieką Mariusza M., wyjeżdżali do Niemiec do Essen. Tam byli umieszczani w mieszkaniu obywatela Niemiec, gdzie mieściła się agencja towarzyska, w której to ofiary zmuszano do homoseksualnej prostytucji.

Prokuratura ustaliła dziewięciu pokrzywdzonych małoletnich, ale mogło ich być więcej. Pokrzywdzeni to małoletni, jeden z chłopców nie miał jeszcze ukończonych 15 lat.

Oskarżonym Polakom grożą minimum trzy lata więzienia. Szef gangu, Niemiec poszukiwany jest listem gończym. Oskarżeni zarobili na tym procederze ponad 75 tys. euro.

Radio ZET/PAP/AK

Więcej: