4 tys. zł także na dziecko z gwałtu? Tego chce poseł PiS

Program "„Za życiem”" powinien obejmować także pomoc kobietom, które są w ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego –- uważa poseł Piotr Uściński z PiS. Przekonywał, że koszt takiego wsparcia nie byłby duży.

W czwartek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przeprowadza pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „"Za życiem”". Podczas posiedzenia komisji poseł Uściński powiedział, że projekt ten jest sygnałem dla kobiet spodziewających się dziecka niepełnosprawnego, że jeśli zdecydują się na jego urodzenie, wówczas one i ich rodziny będą otoczone opieką.

Poseł zwracał uwagę, że obecnie aborcja jest możliwa również w przypadku, gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. Ocenił, że w projekcie brakuje wsparcia również dla tych rodzin.

Zaproponował, by w projekcie dopisać, że program dotyczy także wparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin w przypadku ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego. - „Myślę, że to w tym kompleksowym programie powinno się znaleźć. Nie będzie to duży koszt dla państwa, a kompleksowo zajmiemy się wsparciem dla matek, dla rodzin, które mają trudną sytuację w związku z poczęciem dziecka i spodziewanymi jego narodzinami” –- przekonywał.

Czynem zabronionym jest np. gwałt.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: